Na weekend jeden… Wiedeń

Czerwiec był miesiącem, który znów obfitował w podróże. Jednym z kierunków była stolica Austrii. Do Wiednia bezpośrednio z Gdańska latają tanie linie, a bilety w promocji osiągają naprawdę kuszące ceny. Na miejscu jest bogata baza noclegowa od ekskluzywnych hoteli po hostele nawet za 10 euro.
W najbliższych postach opowiem Wam o moim zwiedzaniu Wiednia. Dziś zaś „zabiorę” Was do najczęściej odwiedzanego zabytku w Austrii – do Pałacu Schönbrunn. Czytajcie i oglądajcie…

Pałac Schönbrunn znajduje się w Hietzingu, 13 dzielnicy Wiednia, zbudowany został w XVII–XVIII w na zlecenie cesarza Leopolda I. Kolor żółty, na który została pomalowana elewacja, nadany został za panowania Marii Teresy, podobno dlatego, że był on jej ulubionym.

Pałac ma 1441 komnat, z czego 45 jest udostępnionych dla zwiedzających. Wnętrza utrzymane są w stylu rokoko, białe powierzchnie zdobią tu ornamenty pozłacane 14-karatowym złotem oraz kryształowe lustra. Wnętrza pokryte są też licznymi freskami i sztukaterią.

Pałac otoczony jest pięknym Parkiem. Teren wokół pałacu to ogród w stylu francuskim, w którym znajduje się również Palmiarnia.

Tyyyleee jest do zobaczenia….

różana droga…

Na wzgórzu, z którego roztacza się widok na pałac i Wiedeń, wzniesiona została Glorietta, zaś poniżej wzgórza znajduje się Fontanna Neptuna.

w drodze na Gloriettę

Tworzenie zdjęć na bloga to niełatwe zadanie

mapa okolicy, zawsze i w czasie każdej podróży

W 1996 pałac został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Blogerka za kulisami

You may also like

Dodaj komentarz