Saint Paul’s Bay, lokalne atrakcje – cz. II: The Malta Classic Car Collection

Jeśli będziecie kiedyś w Saint Paul’s Bay polecam wybrać się do Muzeum Malta Classic Car. Nawet jeśli szczególnie nie pasjonujecie się samochodami jest to świetne miejsce.

Chociaż wiele samochodów się nam podoba i może nas inspirować, istnieją klasyczne samochody, które po prostu rozpalają serce i pompują krew niczym paliwo przepływające przez silnik. To klasyki –sztuka w kształcie stali i chromu. Obejmują one kultowy wygląd motoryzacji, a Malta Classic Car ma ogromny wybór na ponad 3000 metrach kwadratowych muzeum!

Wszystkie samochody zostały przywrócone do nieskazitelnego stanu, wyglądają jakby właśnie zjechały z linii produkcyjnej. Spacerując po Muzeum, można poczuć jakby przeniosło się w czasie prosto do złotych epok motoryzacji.

Aby naprawdę cofnąć się w czasie, muzeum uzupełniono też o kolekcję antyków i pamiątek z lat czterdziestych, pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Gramofony, antyczne telewizory, szafy grające, a nawet ubrania z przeszłości, stanowią ramy tej wyjątkowej kolekcji i pomagają umieścić ją w kontekście.

niektóre to prawdziwe cuda!

w kolekcji są samochody użytkowe ale też i wyścigowe z tamtych lat

taka srebrna Corvetta może być marzeniem również i w dzisiejszych czasach

Kolekcja Classic Car to żywa i rosnąca kolekcja, która obejmuje ponad 50 lat produkcji silników, ponad 100 modeli aut i motocykli.
Muzeum ma ogromną różnorodność samochodów, od typu Jaguar C z 1955 r. Do Fiata 500F z 1972 r. Wszystkie zostały starannie odrestaurowane i pieczołowicie zachowane.

kolekcja strojów z epoki

a to maleńkie cudeńko ma wejście od przodu

Znajduje się tu też mnóstwo informacji: daty, warianty, przebiegi produkcyjne, a nawet trochę historii o tym, jak niektóre modele trafiły do tej kolekcji. Podobno każdy samochód opowiada historię, a te w Malta Classic Car Museum z pewnością mają wiele do powiedzenia.

 

 

You may also like

Dodaj komentarz