Weekend w spa – Hotel Mikołajki*****

Korzystając z okazji, że obecnie znów jestem na Mazurach, chcę Wam pokazać relację z andrzejkowego pobytu z zeszłego miesiąca. Spędziłam trzy dni w pięciogwiazdkowym Hotelu Mikołajki, który zlokalizowany jest nie tylko w centrum malowniczo położonych Mikołajek, ale na środku jeziora Mikołajskiego, a dokładnie na Ptasiej Wyspie.

Dwie części hotelu połączone są ze sobą czymś w rodzaju pomostu/mola z drewna (idealny do spacerów latem), obok zaś jest zabudowany i przeszklony łącznik którym oczywiście też można przejść.

Pokoje są duże i przestronne, wystrojem nawiązujące trochę do wnętrza luksusowych jachtów.

Pobyt w takim miejscu to dla mnie przede wszystkim czas relaksu i regeneracji. Ten hotel oferuje wiele atrakcji, umożliwiających aktywne spędzenie czasu. Jest nim chociażby kompleks strefy basenowej SPA & Wellness. Wizyta na tym basenie, to także okazja do wypróbowania wodnych atrakcji, takich jak np. przeciwprądy, hydromasaż czy jacuzzi.

zdjęcie pochodzi ze strony internetowej hotelu

Ciekawą atrakcją są tu np. Prysznice Wrażeń. To taki rodzaj natrysku ze zmiennym natężeniem, rodzajem i temperaturą, gdzie strumień wody pod ciśnieniem kierowany jest we wszystkie kierunki, nie tylko z góry. Dodatkowo natryskom towarzyszą efekty świetlne, uwalnianie zapachów olejków eterycznych oraz dźwięki muzyki lub odgłosy natury: np. burza, wiatr.

Hotel Mikołajki oferuje relaks na najwyższym poziomie. W obiekcie znajduje się też tzw. Świat Saun. Profesjonalnie zaprojektowana strefa wypoczynku, a w niej między innymi sauna sucha (inaczej zwana sauna fińską), sauna solna, sauna infra red, misy do moczenia stóp, łaźnia błotna, łaźnia parowa – ceramiczna, łaźnia aromatyczna i podgrzewane ławy pozwalają zregenerować siły i oczyścić organizm z toksyn.

Hotel jako jeden z niewielu oferuje Słoneczną Łączkę. Jest to komfortowe opalanie w przyjaznych dla skóry warunkach, które w przeciwieństwie do klasycznego solarium nie naraża na efekty uboczne związane z intensywną ekspozycją ciała na promienie UV. Lampy emitują promienie doświetlając skórę i powodując zwiększoną produkcję endorfin (tak zwanych hormonów szczęścia). Jest to więc najbezpieczniejsza forma uzyskania ładnej i trwałej opalenizny.

W hotelu jest też jedno z najlepszych SPA na Mazurach, gdzie wykorzystywane są najwyższej jakości kosmetyki Yonelle Medesthetic i Selvert Thermal.

Oprócz bogatej strefy SPA & Wellness hotel posiada też strefę gastronomiczno-rozrywkową na wysokim poziomie. Należy do niej chociażby klub After Dark.

Do dyspozycji gości są dwie restauracje. Stylowa Restauracja New Island, jedna z najlepszych w Mikołajkach. Można tu zjeść wyśmienite dania a’la carte.

Restauracja Yachtowa, śniadaniowo – bankietowa.

Jej otwarta przestrzeń pozwoliła na zorganizowanie doskonałej imprezy andrzejkowej.

Bardzo polecam ten Hotel. Pobyt w nim to prawdziwy relaks na pięć gwiazdek!

You may also like

Dodaj komentarz