Weekend w spa – Hotel Notera Spa****

Od wybuchu pandemii wspieram tylko polską turystykę, ale to już wiecie. Dziś będzie krótko i zwięźle, o miejscu które przynosi nie tylko relaks jaki można znaleźć też w innych hotelach spa, ale przede wszystkim zadba o nasze zdrowie, i to nie tylko o to fizyczne. Mowa o kompleksie Notera Hotel Spa. Obiekt położony jest w Borach Tucholskich, na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, nad Jeziorem Charzykowskim, w obszarze specjalnej ochrony ptaków Wielki Sandr Brdy. Latem organizowane są tu imprezy żeglarskie i regaty.

Notera Hotel SPA to wyjątkowe połączenie designu i natury, nawiązuje do lokalizacji hotelu – Borów Tucholskich. Komfortowe i przestronne pokoje urządzone są w trzech różnych aranżacjach – brzoza, sosna i dąb, zaś łączy je koncepcja wystroju, którymi są barwy ziemi, drewno i minimalizm. Z balkonu zaś można podziwiać urzekający widok na Jezioro  Charzykowskie, jedno z najpiękniejszych w Polsce.

Notera Hotel Spa świadczy usługi lecznicze w ramach zakładu leczniczego Farma Zdrowia Notera. Jak możemy przeczytać na stronie hotelu: świadczenia zdrowotne wykonywane są przez fizjoterapeutów oraz przez inny personel medyczny i pomocniczy, posiadający odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia określone w odrębnych przepisach. W maju kiedy ja odwiedzałam to miejsce przed rozpoczęciem pobytu wymagana była konsultacja z lekarzem lub fizjoterapeutą.

W obiekcie, każdy znajdzie coś dla siebie. W unikalnej strefie SPA czeka relaks i energia otaczającej przyrody. Przykładem jest chociażby strefa basenowa z widokiem jednego z najpiękniejszych jezior w Polsce.

Dla osób poszukujących wyciszenia i relaksu hotel stworzył pierwszą w Polsce Strefę Poza Stresem, myślę, że każdy tu będzie w stanie osiągnąć stan najgłębszego relaksu oraz odzyskać równowagę.

To miejsce gdzie widać wyraźnie, że cała ta przestrzeń, specjalnie została zaprojektowana tak, by pomóc osiągnąć stan całkowitego odprężenia. Strefa Poza Stresem to harmonijne połączenie designu i innowacyjnych osiągnięć technologicznych. To miejsce potrafi odgrodzić od jakichkolwiek bodźców zewnętrznych.  Pobyt w tej Strefie to gwarancja wyciszenia i wypoczynku, poprawia zdrowie i pozytywne samopoczucie. Znajdziemy tu wygodne fotele przystosowane do terapii światłem oraz przestronną grotę solną z wygodnymi leżakami.

Dla mnie prawdziwym hitem okazała się jednak wypoczywalnia sienno-ziołowa. To miejsce, gdzie kąpiel w sianie działa odprężająco, pobudza krążenie i delikatnie rozgrzewa. Siano to nie tylko doskonała forma relaksu ale także doskonały środek pielęgnujący skórę.

W Strefie Poza Stresem znajduje się też jeszcze jedna atrakcja, która bardzo mi się spodobała – komora do floatingu. Floating, znany jako terapia R.E.S.T. (Restricted Environmental Stimulation Therapy) to terapia polegająca na unoszeniu się na powierzchni wody nasyconej solą Epsom. Podczas takiej sesji floatingowej temperatura wody wynosi około 35° C, bodźce zewnętrzne są ograniczone do minimum, a w tle słychać muzykę, która dodatkowo pomaga osiągnąć stan relaksu. Po wejściu do basenu i uniesieniu na wodzie, wystarczy chwila by zapomnieć o grawitacji, szybkim tempie życia w stresie. Terapia ta nie tylko głęboko relaksuje, pomaga eliminować stres, ale też sprzyja kreatywnemu myśleniu i korzystnie wpływa na koncentrację i pamięć. Floating przyspiesza również proces rehabilitacji, łagodzi bóle pleców, mięśni, stawów, wzmacnia układ odpornościowy. Co ciekawe jedna sesja to odpowiednik aż czterech godzin głębokiego snu. Miałam przyjemność korzystać z floatingu pierwszy raz i muszę przyznać, że to naprawdę działa!

W Notera Hotel SPA możesz skorzystać również z masażu dźwiękiem, opartym na terapii manualnej i dźwiękach mis tybetańskich. Należy to również do „nowości” jakich tam doświadczyłam.

Jeśli chodzi o jedzenie, to z powodu panujących obostrzeń wszystkie posiłki serwowane były w formie room service.

Jak już pisałam wyżej hotel jest utrzymany w stylu minimalistycznym gdzie nie brakuje drewna i naturalnych materiałów.

Notera Hotel Spa w Borach Tucholskich to również doskonały wybór dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek, spacery, jazdę na rowerze, Nordic Walking, jogging czy żeglarstwo. Polecam to miejsce wszystkim na wypoczynek ale i pobyt zdrowotny.

You may also like

Dodaj komentarz