Weekend w spa – Hotel Zamek Ryn****

Kiedy byłam małą dziewczynką chciałam zostać księżniczką… ale zostałam blogerką. Dzięki temu mogę „zabierać” Was w podróże w niezwykłe miejsca i pokazywać niezwykłe momenty. Jednym z nich był tegoroczny Dzień Kobiet, który spędziłam na balu, i to nigdzie indziej jak na prawdziwym zamku. Hotel Zamek Ryn to niesamowite miejsce, jego historia sięga średniowiecza a dokładniej drugiej dekady XIV wieku. Unikatowy luksusowy Hotel Zamek to połączenie odrestaurowanego XIV- wiecznego Zamku Krzyżackiego oraz nowatorskich rozwiązań, zaś zwrot: „legendarna gościnność” to hasło obiektu.

Hotel dysponuje 350 miejscami noclegowymi, które wkomponowane są w cztery odmiennie zaaranżowane skrzydła Zamku (Rycerskie, Komturskie, Więzienne i Myśliwskie), uroczą i kameralną Willę Pod Zamkiem oraz znajdujący się nad samym jeziorem Gościniec Ryński Młyn.

W pokoju czekała na mnie niespodzianka w postaci listu z życzeniami i czekoladek

Podczas zwiedzania Zamku w Rynie można odbyć ciekawą lekcję historii, był on bowiem świadkiem burzliwych dziejów Mazur i dawnych Prus Wschodnich. Wśród zgromadzonych tam eksponatów znaleźć można niezwykłe przedmioty min: hełmy, topory, czekany (IX-X w.), topory rycerskie, włócznie na zwierza (VIII-XII w.), miecze półtoraręczne, będące na uzbrojeniu wojsk krzyżackich i polskich (XII-XIII w).

Kiedy przyjrzymy się bliżej takie ciekawostki można znaleźć na cegłach

Relaksu dostarcza zamkowy basen, który znajduje się w gotyckich podziemiach. Oryginalny basen z zabytkowym sklepieniem łukowym posiada też dodatkowe atrakcje – bicze wodne, gejzery, przeciwfalę. Jest on dostępny wyłącznie dla gości hotelu. W bezpośredniej bliskości słynnego, podziemnego basenu znajduje się strefa nowoczesnych saun, gdzie do wyłącznej dyspozycji gości hotelu oddana jest sauna fińska oraz rzymska.

Warto również skusić się na wizytę w SPA Księżnej Anny, gdzie zadomowiły się takie słynne marki jak: Kurland, Klapp, Yonelle, Wellm. Można tu wybierać spośród najbardziej wyrafinowanych zabiegów dobranych indywidualnie do potrzeb ciała i ducha. Te wyjątkowe rytuały pielęgnacyjno-upiększające sprzyjają głębokiemu relaksowi oraz odprężeniu.

Jeśli już jesteśmy przy odprężeni to można też skusić się… na lampkę wina. Zamkowa Winiarnia to miejsce, gdzie tajniki magicznego świata win zgłębia się sensorycznie podczas indywidualnych degustacji lub warsztatów winiarskich. W podziemiach można odnaleźć jedną z najznamienitszych kart win na świecie, te specjalnie wyselekcjonowane wina zgromadzone są w piwnicach Zamku gdzie znajduje się blisko 130 ich gatunków.

Wszystkie posiłki serwowane były w Zamkowej Restauracji Refektarz.

Niewątpliwie najbardziej reprezentacyjnym miejscem na całym Zamku jest zadaszony dziedziniec. Według mnie jest to najbardziej olśniewająca sala w tym obiekcie. Jak chwali się sam hotel: „950 metrów kwadratowych powierzchni i 8 metrów wysokości pod zniewalającym baldachimem i w otoczeniu gustownych żyrandoli, z historycznymi znaleziskami wyeksponowanymi i podświetlonymi w podłodze, zapierają dech.” To właśnie tu mają miejsce najważniejsze wydarzenia rozrywkowe, bal z okazji Dnia Kobiet również. Niezmiernie się cieszę, że tego dnia mogłam założyć długą suknię balową i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwa księżniczka.

You may also like

Dodaj komentarz