Co z Czym? – Jak dobrać naszyjnik do kształtu dekoltu

Dziś pierwszy post z serii: „Co z Czym?”. Krótko przedstawię tutaj cztery najpopularniejsze kroje dekoltów oraz kształty naszyjników które do nich pasują.

Wersja I – dekolt trójkątny, tzw. „serek”

To rodzaj dekoltu, który jest zazwyczaj długi i wąski, tak więc i naszyjnik do niego zakładany powinien taki być. Najlepszy będzie pojedynczy większy lub mniejszy wisior, koniecznie na dłuższym łańcuszku.

Wersja II – głęboki okrągły dekolt

Półokrągły głęboki dekolt to chyba najpopularniejszy krój przy sukienkach i bluzkach. Będzie do niego pasować coś, co kształtem również przypomina półkole. Ponieważ dekolt odsłania ten sporo ciała, to im większy założymy naszyjnik tym lepiej będzie się prezentował.

Wersja III – dekolt hiszpański

Odkryty dekolt, ramiona i część pleców, do takiego typu pasować będą również podobne naszyjniki jak w wersji powyżej. Dobrze też będzie prezentował się choker na samej szyi.

Wersja IV – koszulowa bluzka z kołnierzykiem

Ostatni typ, to koszulowy kołnierzyk. Tutaj zarówno do zapiętej pod szyję koszuli, jak i rozchylonej pasował będzie krótki naszyjnik lub łańcuszek. Można również tak jak ja założyć dwa na raz, jeden na ciało, drugi pod kołnierzyk.

Mam na sobie:

Wersja I:

– naszyjnik – Iam

– sukienka – Mohito

– okulary – Sinsay

Wersja II:

– naszyjnik – Sinsay

– bluzka – H&M

– okulary – Sinsay

Wersja III:

– naszyjnik zakupiony na Jarmarku Dominikańskim

– bluzka – własny projekt i wykonanie

– okulary – Sinsay

Wersja IV:

naszyjniki – H&M, I am

– bluzka – Stradivarius

– okulary – Sinsay

 

 

You may also like

Dodaj komentarz