Moje DIY – kwiatowy wianek i farba z buraka

Pogoda ostatnio iście wiosenna, żeby nawet nie powiedzieć, letnia, słońce świeci, wszystko rozkwita. Postanowiłam więc trochę zainspirować się tą aurą i stworzyć coś co jeszcze bardziej będzie przypominać, że idą ciepłe słoneczne dni.

Tematy dzisiejszego posta będą dwa. Jako pierwszy przedstawiam kwiatowy wianek ozdobny, może być np. do powieszenia na drzwi lub postawienia na półce, a ponieważ wielkimi krokami zbliża się dzień matki, może również posłużyć jako prezent dla mamy. Jest on bardzo prosty do wykonania. Jedyne czego będziemy potrzebować to: kółka z wikliny jako podstawę, trochę sztucznych kwiatków i gałązek, klej, tasiemkę do zawieszenia, innych ozdób według własnego uznania (ja dodałam małego ptaszka).

Druga rzecz to malowanie kawałka ściany na inny kolor. Samo malowanie jak malowanie, za to farba, która do tego posłużyła – nie byle jaka, bo zrobiona z… soku z buraka. Potrzeba do tego trochę zwykłej białej farby do ścian, do której wystarczy dodać – w zależności jaką intensywność koloru chcemy uzyskać – kilka do kilkunastu kropel soku ze świeżego buraka. Jest to doskonały sposób jeśli chcemy pomalować tylko mały fragment albo stworzyć tylko ozdobny wzorek lub napis. Jak się prezentuje taki buraczany rysunek? Zobaczcie sami.

 

 

You may also like

Dodaj komentarz