FASHION FORUM GDAŃSK – czyli trzydniowe święto mody pod hasłem eko

W piątek 29 marca rozpoczęła się kolejna edycja wydarzenia FASHION FORUM GDAŃSK – tym razem pod hasłem „FOR EKO”. Trzydniowe święto przyciągnęło mnóstwo pasjonatów mody i eco-lifestyle’u. Przez trzy dni odbywały się nie tylko pokazy mody marek dostępnych w Forum, ale też warsztaty kreatywne oraz panele tematyczne. Były dyskusje o modzie, ekologii i recyklingu z udziałem znanych osobowości z branży modowej.

Imprezę w piątkowe popołudnie rozpoczęły warsztaty prowadzone przez ekspertów z firmy LPP.

Głównym punktem tego dnia było forum dyskusyjne „Nowe i tradycyjne media modowe” z udziałem  Katarzyny Paluch (redaktorka Magazynu Kobiet Mademoiselle), Kapucziny (popularna trójmiejska blogerka, zwolenniczka minimalizmu) oraz Olivii Dzierżawskiej (gdańska stylistka).

Kapuczina poprowadziła swój warsztat pod hasłem: „Slow fashion – czyli dlaczego mniej znaczy więcej?” Tłumaczyła jak kupować rzeczy dobrej jakości i rozróżniać materiały, jak sprawdzać metki i szwy, a także jak pielęgnować ubrania, buty i torebki, aby służyły jak najdłużej. Podpowiedziała również co zrobić z rzeczami, których już nie nosimy, min. gdzie oddawać rzeczy i jak je sprzedawać.

Pomiędzy warsztatami i dyskusjami odbyły się pokazy mody a w ramach cyklu „Piątki po pracy” odbył się również koncert.

Drugi dzień otwierał pokaz mody marek dostępnych w Forum.

Następnie panel ze stylistką Kają Śródką i marką Guess, a zaraz po nim kreatywne warsztaty, na których za pomocą  emblematów i dodatków, starym ubraniom nadawaliśmy „nowe życie”. Uczestników warsztatów obdarowano  prezentami od marki Guess.

Warsztat K&L − naturalne kosmetyki źródłem zdrowych i pięknych włosów.

Warsztat o modzie, który poprowadziła redaktor Vogue.pl., Anna Konieczyńska-Dobrosielska. Tematem było to w jaki sposób powstaje magazyn o modzie, czyli kulisy pracy redakcji oraz redakcja krótkich i długich tekstów o modzie.

Forum redakcyjne „Misja Ziemia” – czyli jak moda może uratować świat.
Tutaj Agata Wojtczak (redaktor magazynu ELLE Polska), Karolina Sulej (dziennikarka „Wysokich Obcasów”, „Vivy! Moda”, „Exklusiva”, „A4”, „Przekroju” i „Pulp”) oraz Agnieszka Cegielska (dziennikarka i prezenterka) rozmawiały o trendach w modzie, ekologii, etyce branży odzieżowej, wyborach klientów, i systemie wartości.

zdjęcie z portalu trojmiasto.pl

Na zakończenie dnia odbył się pokaz główny, gdzie gwiazdą był Maciej Zień ze swoją niezwykłą kolekcją „The Beatles”.

Ostatni dzień zaczęliśmy od warsztatów w Naturalnej strefie Piękna z kosmetykami naturalnymi do biomakijażu od marki INGLOT (odbyły się również pokazy makijażu tej marki)

a także marka THE BODY SHOP zaprosiła na badanie skóry twarzy oraz bezpłatny masaż dłoni naturalnymi kosmetykami.

Tego dnia odbyło się również bardzo ciekawe forum dyskusyjne.  O wyborach stylu życia, diety, mody o byciu sobą, o pracy, i wychowywaniu dzieci, rozmawiali – Shiny Syl (trójmiejska blogerka modowa) Michał Głuszek (psycholog i psychoterapeuta, autor tekstów) oraz Paulina Sykut-Jeżyna (jedna z ulubionych prezenterek telewizyjnych, pasjonatka mody i zdrowego stylu życia).

Przez trzy dni panowała niezwykła, wspaniała atmosfera, mnóstwo emocji i pozytywnej energii. Całość imprezy poprowadziła Agnieszka Cegielska i Paulina Sykut-Jeżyna.

Wszystkie panele dyskusyjne odbywały się przy pysznej kawie od Costa Coffee. Można było też spróbować super witaminowych shotów przygotowanych z naturalnych owoców.

Przez trzy dni pomiędzy wszystkimi warsztatami można było obserwować pokazy mody znanych marek. Uzyskać porady dotyczące biomakijażu. Były to również trzy dni bezpłatnych konsultacji z marką LAURA MERCIER w perfumerii Douglas.

Zaś na Foto-Ekościance wykonanej z żywych roślin można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Całemu wydarzeniu towarzyszyła niezwykła wystawa „Sztuka Recyklingu”, na której można było zobaczyć unikalne ekokompozycje londyńskiej artystki Jane Perkins.

You may also like

1 komentarz

Dodaj komentarz