FASHION FORUM GDAŃSK – czyli trzydniowe święto mody pod hasłem eko

W piątek 29 marca rozpoczęła się kolejna edycja wydarzenia FASHION FORUM GDAŃSK – tym razem pod hasłem „FOR EKO”. Trzydniowe święto przyciągnęło mnóstwo pasjonatów mody i eco-lifestyle’u. Przez trzy dni odbywały się nie tylko pokazy mody marek dostępnych w Forum, ale też warsztaty kreatywne oraz panele tematyczne. Były dyskusje o modzie, ekologii i recyklingu z udziałem znanych osobowości z branży modowej.

Imprezę w piątkowe popołudnie rozpoczęły warsztaty prowadzone przez ekspertów z firmy LPP.

Głównym punktem tego dnia było forum dyskusyjne „Nowe i tradycyjne media modowe” z udziałem  Katarzyny Paluch (redaktorka Magazynu Kobiet Mademoiselle), Kapucziny (popularna trójmiejska blogerka, zwolenniczka minimalizmu) oraz Olivii Dzierżawskiej (gdańska stylistka).

Kapuczina poprowadziła swój warsztat pod hasłem: „Slow fashion – czyli dlaczego mniej znaczy więcej?” Tłumaczyła jak kupować rzeczy dobrej jakości i rozróżniać materiały, jak sprawdzać metki i szwy, a także jak pielęgnować ubrania, buty i torebki, aby służyły jak najdłużej. Podpowiedziała również co zrobić z rzeczami, których już nie nosimy, min. gdzie oddawać rzeczy i jak je sprzedawać.

Pomiędzy warsztatami i dyskusjami odbyły się pokazy mody a w ramach cyklu „Piątki po pracy” odbył się również koncert.

Drugi dzień otwierał pokaz mody marek dostępnych w Forum.

Następnie panel ze stylistką Kają Śródką i marką Guess, a zaraz po nim kreatywne warsztaty, na których za pomocą  emblematów i dodatków, starym ubraniom nadawaliśmy „nowe życie”. Uczestników warsztatów obdarowano  prezentami od marki Guess.

Warsztat K&L − naturalne kosmetyki źródłem zdrowych i pięknych włosów.

Warsztat o modzie, który poprowadziła redaktor Vogue.pl., Anna Konieczyńska-Dobrosielska. Tematem było to w jaki sposób powstaje magazyn o modzie, czyli kulisy pracy redakcji oraz redakcja krótkich i długich tekstów o modzie.

Forum redakcyjne „Misja Ziemia” – czyli jak moda może uratować świat.
Tutaj Agata Wojtczak (redaktor magazynu ELLE Polska), Karolina Sulej (dziennikarka „Wysokich Obcasów”, „Vivy! Moda”, „Exklusiva”, „A4”, „Przekroju” i „Pulp”) oraz Agnieszka Cegielska (dziennikarka i prezenterka) rozmawiały o trendach w modzie, ekologii, etyce branży odzieżowej, wyborach klientów, i systemie wartości.

zdjęcie z portalu trojmiasto.pl

Na zakończenie dnia odbył się pokaz główny, gdzie gwiazdą był Maciej Zień ze swoją niezwykłą kolekcją „The Beatles”.

Ostatni dzień zaczęliśmy od warsztatów w Naturalnej strefie Piękna z kosmetykami naturalnymi do biomakijażu od marki INGLOT (odbyły się również pokazy makijażu tej marki)

a także marka THE BODY SHOP zaprosiła na badanie skóry twarzy oraz bezpłatny masaż dłoni naturalnymi kosmetykami.

Tego dnia odbyło się również bardzo ciekawe forum dyskusyjne.  O wyborach stylu życia, diety, mody o byciu sobą, o pracy, i wychowywaniu dzieci, rozmawiali – Shiny Syl (trójmiejska blogerka modowa) Michał Głuszek (psycholog i psychoterapeuta, autor tekstów) oraz Paulina Sykut-Jeżyna (jedna z ulubionych prezenterek telewizyjnych, pasjonatka mody i zdrowego stylu życia).

Przez trzy dni panowała niezwykła, wspaniała atmosfera, mnóstwo emocji i pozytywnej energii. Całość imprezy poprowadziła Agnieszka Cegielska i Paulina Sykut-Jeżyna.

Wszystkie panele dyskusyjne odbywały się przy pysznej kawie od Costa Coffee. Można było też spróbować super witaminowych shotów przygotowanych z naturalnych owoców.

Przez trzy dni pomiędzy wszystkimi warsztatami można było obserwować pokazy mody znanych marek. Uzyskać porady dotyczące biomakijażu. Były to również trzy dni bezpłatnych konsultacji z marką LAURA MERCIER w perfumerii Douglas.

Zaś na Foto-Ekościance wykonanej z żywych roślin można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Całemu wydarzeniu towarzyszyła niezwykła wystawa „Sztuka Recyklingu”, na której można było zobaczyć unikalne ekokompozycje londyńskiej artystki Jane Perkins.

You may also like

Jeden komentarz

Dodaj komentarz