Moje wiosenne DIY

Na początek coś prostego. Święta minęły, minęła połowa kwietnia a wiosny jakby nie widać. Postanowiłam więc wprowadzić w mieszkaniu trochę wiosennego nastroju. Chwyciłam klej, nożyczki i powstały takie o to ozdoby w postaci wianka oraz szklanej kulki z ptaszkiem.

Jak zrobić taki wianek?

Potrzebujemy:

– obręcz ze styropianu

– suszony mech

– ozdoby: sztuczne kwiatki, ptaszki, jajeczka

– włókno florystyczne

– klej, nici, nożyczki

Krok pierwszy, pokrywamy dokładnie klejem nasz wianek, po czym układamy na nim mech tak aby zakrył dokładnie cały styropian. Dla lepszego efektu można tą czynność powtórzyć dwa razy, na koniec owijamy wianek delikatnie cienką nitką. Na tak przygotowany wianek przyklejamy ozdoby. Ja użyłam główek sztucznych kwiatków w różnych rozmiarach. Gniazdko zrobiłam z naturalnego włókna florystycznego a do środka wkleiłam małe jajeczka. Na koniec dodałam ptaszka, który dopełnia całości.

Jeśli chodzi o ozdobną kulkę, potrzebujemy jedynie: kuli ze szkła z otworem, kilku sztucznych kwiatków, ptaszka oraz kawałka tasiemki. Z kwiatków układamy „gniazdko dla ptaszka”, ich główki możemy połączyć ze sobą za pomocą kleju. Umieszczamy gniazdko w kulce i dodajemy ptaszka. Na koniec zawiązujemy tasiemkę do zawieszenia.

I jak wam się podoba? Proste prawda?

You may also like

Dodaj komentarz