Londyn to nie tylko „wielkie oko”- 3 miejsca, które lubię szczególnie

Większość z Was była już pewnie w Londynie i to nie raz. To miasto przede wszystkim od zawsze kojarzy się z czerwonymi budkami telefonicznymi i  autobusami, a od niedawna także z „wielkim kołem”, które również stało się symbolem. Dziś chcę Wam pokazać trzy miejsca w Londynie, które wcale nie są takie oczywiste, są fajną ciekawostką a mnie spodobały się szczególnie.

 

Cukierkowy raj czyli M&M’s World

Jest to jeden z czterech takich sklepów na świecie. M&Ms world znajduje się też w Las Vegas, Nowym Jorku czy na Florydzie.
Londyński sklep M&M’s World firmy Mars powstał w 2011 roku, sklep jest ogromny, ma łączną powierzchnię 3200 m2 i zajmuje trzy piętra. Jest to pierwszy i jak do tej pory jedyny Świat m&m store w Europie, a jego wybudowanie kosztowało 10 mln funtów!
Cukierki we wszystkich możliwych kolorach tęczy, wystawione są w przezroczystych, wysokich pod sufit tubach a drażetki podzielone są nawet kolorami.
Jest tam wiele atrakcji, nie tylko dla dzieci. W sklepie poza słodyczami można kupić zabawki, ubrania, torby, długopisy a także naczynia, szkło, pościel czy biżuterię…  mogłabym tak wymieniać i wymieniać bez końca. Jednym słowem jest tam wszystko co można sobie wyobrazić, oczywiście każda rzecz z logiem m&m’s.
Po sklepie przechadzają się także wielkie pluszowe m&msy z którymi odwiedzający robią sobie zdjęcia.

Adres: Leicester Square, 1 Swiss Ct, London W1D 6AP

 

The Sherlock Holmes Pub

Pub Sherlock Holmes to tradycyjny angielski pub serwujący piwo i dania barowe. Tradycyjna fasada budynku, ze złotymi literami, jest od dawna symbolem Northumberland Street.
Wnętrze w stylu wiktoriańskim pełne jest odniesień do wielu książek i filmów przedstawiających tą słynną postać, zawiera też duży zbiór pamiątek związanych z fikcyjnym detektywem Sherlockiem Holmesem.
Poza barem, restauracją, i plakatami filmowymi, pub ma jeszcze jedną tajemnicę… na piętrze na piętrze została zainstalowana szczegółowa replika części fikcyjnego mieszkania Holmesa, gdzie  można ją oglądać za szklaną ścianą


Adres: 10 Northumberland St, London WC2N 5DB

Chinatown

Zlokalizowane w centrum Soho (Chińczycy przenieśli się tu w połowie XIX stulecia).  Główną arterią dzielnicy jest Gerrard Street – kulturalne i finansowe centrum chińskiej społeczności w Londynie. Ta część dzielnicy znana jest również z orientalnych restauracji. Są tu miejsca, gdzie za kilka funtów można nakładać wszystko i jeść ile się chce, polecam.
Pod koniec stycznia na ulicach odbywa się barwny festiwal witania chińskiego Nowego Roku.


Adres: 10 Wardour St, London W1D 6BZ

 

 

You may also like

Dodaj komentarz