Mała dżungla w środku miasta – wiedeński Schmetterlinghaus

W Wiedniu wyjątkowych miejsc nie brakuje, przez cały weekend, który tam spędziłam, mogłam się o tym przekonać osobiście. W związku z tym w dzisiejszym poście „zabiorę” was do jednego z takich właśnie ciekawych miejsc. Jest nim niesamowity Schmetterlinghaus, co w tłumaczeniu na polski dosłownie oznacza Dom Motyli. To wyjątkowe miejsce poleciła mi koleżanka blogerka. Motylarnia umieszczona jest w pięknym secesyjnym budynku, w samym sercu miasta, nieopodal Parku Mozarta i pałacu Hofburg.


Stworzono tam warunki do życia dla wielu gatunków motyli z całego świata. Latają one wśród tropikalnej roślinności, przysiadając od czasu do czasu na dużych kolorowych kwiatach lub… na ubraniach zwiedzających.

Motyle pochodzą z tropikalnych krajów takich jak Kostaryka, Belize, Surinam, Tajlandia i Filipiny. Żyją w naturalnym środowisku tropikalnym stworzonym specjalnie dla nich. Temperatura w „domu” oscyluje wokół 26 stopni, przy wilgotności około 80%, zaś szklana konstrukcja budynku zapewnia maksymalne naturalne światło, ważne dla wszystkich roślin i motyli w motylarni.

Cała roślinność wybrana jest specjalnie pod kątem motyli, które żywią się między innymi nektarem z kwiatów.

Otwarte codziennie od godziny 10 rano, od poniedziałku do piątku do 16:45 w weekendy do 18:15, a bilet wstępu kosztuje 7 euro.

 

 

You may also like

Dodaj komentarz