Pomysł na wakacje – Wyspy Maltańskie: Popeye Village

Nie wiem czy wiecie ale na Malcie znajduje się wioska bajkowego Popeya, która w 1980 roku posłużyła jako scenografia do nakręconego tutaj filmu. Po realizacji musicalu  pozostawiono ją jako… atrakcję turystyczną.

Wioska leży nad zatoką Anchor Bay i jest otwarta przez cały rok dla turystów jako skansen i kompleks rodzinnej rozrywki, z biegiem lat stała się bowiem jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych wyspy.

Najłatwiej dostać się tam autobusem, można również podjechać busikiem z miejscowości Mellieha. Filmowa wioska Popeya jest kolorowa i faktycznie wygląda jak z bajki. W całości została zbudowana z drewna, domki są otwarte i można je zwiedzać w środku, niektóre z nich zostały wyposażone w różne przedmioty związane z filmem, w tym rekwizyty wykorzystywane podczas jego produkcji. W kompleksie znajduje się również kino, gdzie przez cały dzień wyświetlane są projekcje dotyczące filmu i jego powstawania. Na ulicach wioski można spotkać przechadzające się postaci z filmu, z którymi można zrobić sobie zdjęcia. Dla turystów są również organizowane 15-minutowe rejsy łodzią po zatoce, podczas których można oglądać i fotografować kompleks od strony morza. Jedynym minusem jest to, że wstęp do wioski jest płatny. Nie ma jednak żadnego limitu czasowego, można więc śmiało spędzić tam cały dzień.

 

 

 

 

You may also like

Dodaj komentarz