Weekend w spa – Hotel Krasicki****

W tym roku powinno się a nawet trzeba wspierać polską turystykę. Dlatego celowo zrezygnowałam z wyjazdów zagranicznych i wybieram tylko polskie hotele. Tym razem znów padło na mój ulubiony region i zarazem na wyjątkowe miejsce – usytuowany w sercu Warmii i Mazur – Hotel Krasicki. Te zabytkowe mury służące niegdyś za przedzamcze rezydencji biskupów warmińskich zostały zaadaptowane na luksusowy obiekt wypoczynkowy, posiadający prestiżowy tytuł World Luxury Hotel Award 2013.

Do dyspozycji Gości jest 122 komfortowych pokoi (dających ogółem 250 miejsc noclegowych), a ich wystrój wnętrz nawiązuje do architektury historycznej obiektu. Na mnie czekał Apartament Napoleona, urządzony w stylu barokowym, gdzie na powierzchni ponad 60 m2 znajdują się dwie niezależne sypialnie (z czego jedna z dwoma oddzielnymi łóżkami), obszerny salon oraz dwie łazienki.

„Z salonu i sypialni rozpościera się widok na Zamek Biskupów Warmińskich z jednej strony, natomiast po przeciwnej stronie znajduje się wyjście na prywatny taras z widokiem na zamkową fosę oraz przerzuconą nad nią kładką.”

Hotel dysponuje też ciekawie zaaranżowanym Centrum Wellness. Znajdziecie tam przestronny basen z gejzerem i przeciwprądami, jacuzzi, kompleks saun (fińska sucha, parowa, infrared na podczerwień) oraz urządzenia fitness. 

Wszystko urządzone jest elegancko i ze smakiem, nawet hotelowe korytarze robią niemałe wrażenie. Mnie szczególnie urzekło pewne miejsce – „okrągła” biblioteka z czytelnią i kawiarnią – wyglądem przywodząca trochę na myśli filmy przygodowe o Larze Croft, daje prawdziwe poczucie wyjątkowości. Znajdują się w niej książki o różnorodnej tematyce. Jest idealnym miejscem, gdzie z filiżanką kawy można oddać się lekturze aktualnej prasy, albumów, a także antykwarycznych wydań utworów Ignacego Krasickiego z początków XIX wieku.

Posiłki w formie bufetu szwedzkiego, serwowane są w pięknej Restauracji Alegoria. 

W cenie pobytu zawiera się także zwiedzanie podzamcza. Spacer z przewodnikiem umożliwia poznanie bogatej historii tego zabytku, są to nie tylko opowieści o miejscach, ale także o ludziach, to podróż w czasie, śladami Biskupa Ignacego Krasickiego, Mikołaja Kopernika oraz wielu innych Polaków: królów, uczonych, historyków, humanistów i dyplomatów.

Znakomite ulokowanie hotelu, w centrum Lidzbarka Warmińskiego – określanego mianem Perły Warmii – sprawia, że zabytki i przyroda są tu na wyciągnięcie ręki. Poniżej zostawiam Wam kilka zdjęć z centrum Lidzbarka.

You may also like

Dodaj komentarz