Wiosenny powiew gotyku, czyli katedra w Kwidzynie i zamek w Malborku

Weekend majowy jeszcze trwa, pogoda dopisuje, więc postanowiłam podrzucić małą inspirację gdzie można w tym czasie się wybrać.

Zarówno w Kwidzynie jaki i w Malborku wcześniej wielokrotnie już byłam. Te miejsca odwiedzam przeważnie wczesną wiosną lub latem. Ponieważ z założenia ma to być lekki post, więc nie będę Was zanudzała szczegółami historycznymi o zabytkach tych miast (bo o tym można przeczytać w wielu miejscach w internecie).

Pierwszy na trasie był Kwidzyn. W centrum miasta zachował się wspaniały zespół katedralno-zamkowy z XIV wieku. To najbardziej charakterystyczny i zarazem najlepiej rozpoznawalny element kwidzyńskiej architektury.

Obecnie mieści się tu muzeum zamkowe.

Jeśli chodzi o Malbork niewątpliwie największą atrakcją jest zamek krzyżacki. Mimo, iż zwiedzałam go już wielokrotnie (od lat wczesnej podstawówki począwszy), jakoś zawsze chętnie tam wracam. Ponieważ obiecałam, że nie będzie historii i długich opisów powiem tylko, że jest to największy na świecie zamek pod względem powierzchni, a zespół zamkowy obejmuje Zamek Wysoki, Zamek Średni i Zamek Niski.

Mam na sobie:

Płaszcz – New Yorker

Bluza – Reserved

Spódnica – po mamie (po moich przeróbkach)

Kapelusz – Sinsay

Buty – Lasocki

Torebka – Six

Szal – lokalny butik

Okulary – Sinsay

 

You may also like

Dodaj komentarz